Pandēmijas laiks ir pārbaudījums mums visiem, izpaliek komunicēšana un tikšanās klātienē, darbošanās kolektīvā un kopīga svētku svinēšana. Nodibinājuma “Zinātnes un inovāciju parks” ikdienas darba rutīnu arī ietekmējusi pandēmija, kura pieprasa vairumam darbinieku darboties no mājām, komunicējot e-pasta vēstulēs, sarunājoties telefona zvanos un sapulču tiešsaistes platformās. ZIP darbinieki ir pietiekami radoši, inovatīvi un saliedēti, lai spētu rast risinājumu, kā svētkus svinēt kopā, tajā pašā laikā attālināti, saliedējošos kolektīva pasākumos. Šajā gadā ZIP kolektīvs virtuāli ticies jau četras reizes – divās kopīgās sēdēs, 8. marta pasākumā un ZIP dzimšanas dienas svinībās.

Šogad ikviens svētkus turpina svinēt citādi – bez tikšanās, apskaušanās un sarunām pie kopīgas kafijas tases. Tas netraucēja ZIP kolektīva puišiem būt radošiem un padarīt īpašu arī šī gada Starptautisko sieviešu dienu ZIP kolektīva daiļā dzimuma pārstāvēm. Tika izsūtīts ielūgums 8. martā ierasties virtuālajā vidē, kurā sagādāts pārsteigums – speciāli veidota erudīcijas spēle. Jautājumu tematika bija veltīta sieviešu loģikas izprašanai un kolektīva sieviešu iepazīšanai, neizpaliekot arī pamatīgai humora devai. Pasākuma noslēgumā ZIP puiši sveica sieviešu dienā, nosūtot virtuālus ziedu pušķus un mīļus vārdus. ZIP meitenes jutās īpašas un pateicīgas par sarīkoto sirsnīgo pasākumu.

Nodibinājums “Zinātnes un inovāciju parks” 21. martā svinēja savu 9. pastāvēšanas gada dienu – atkal bija iemesls rīkot svinības! ZIP kolektīvs sanāca kopā virtuālajā vidē, lai priecātos, labi pavadītu laiku un atraktīvā veidā svinētu svētkus. Divu stundu garumā norisinājās prāta spēles, kuru mērķis bija ļaut iepazīt vienam otru, jo daži kolektīvam pievienojošies pavisam nesen. Jautājumos bija apkopotas tēmas par darbiniekus asociējošām bērnības/jaunības dziesmām, hobijiem un aizraušanām. Pasākumā uzzinājām, kādas elektroierīces gribētu būt mūsu darbinieki – telefons, lai spētu vienkopus saglabāt dažādas emocijas, lokšķēres, simbolizējot sevi ar visu skaisto, kā arī elektriskais kamīns, tējkanna, elektriskais auto, datu uzglabāšanas serveris, lādētājs un daudz citu interesantu un inovatīvu iekārtu. Zināms, ka cilvēku plaukstās iekodēta būtiska informācija par personas likteni, tāpēc izmantojām iespēju iepazīt kolēģus, aplūkojot plaukstas uzbūvi un meklējot likumsakarības. Uzdevums bija atminēt īpašnieka vārdu, aplūkojot vien plaukstas attēlu.

ZIP kolektīvs, kurā ir nedaudz vairāk kā 30 darbinieku, allaž bijis draudzīgs un saliedēts. Darbinieki visi nekoncentrējas vienā Latvijas pilsētā, tādējādi jau agrāk nebija iespēja ikdienā tikties visiem vienā biroja telpā, kad izdevās – tie jau bija mazie svētki. Tagad viss ir mainījies vēl vairāk, bet jāatzīst, ka tas ļāvis mums būt radošiem un neliedz tikties visiem kopā virtuālajā telpā. Ļoti ceram, ka jau drīz tiksimies un svinēsim ikdienu kopā, bet līdz tam, novēlām ikvienam domāt inovatīvi un rast risinājumus kolektīva saliedējošu pasākumu rīkošanā arī šobrīd. Lai ikdiena kļūst par svētkiem!