Green Experience Through Theatre Inspiring Communities

Green Ethics jeb Green E.Th.I.Cs ir Eiropas sociālā un kopienas teātra projekts, kas īsteno pilsoniskas kultūras iniciatīvas un izmanto skatuves mākslu, lai palielinātu izpratni par klimata pārmaiņām un veicinātu iedzīvotāju līdzdalību, kritisko domāšanu un proaktivitāti.

Projektu izstrādā 18 galvenie partneri 12 Eiropas valstīs, sadarbojoties ar asociētajiem partneriem, vietējām struktūrām un ieinteresētajām pusēm kultūras un vides jomā.

Projektā piedalās 110 Eiropas pilsētas 12 ES valstīs: Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Portugālē, Nīderlandē, Vācijā, Zviedrijā, Ungārijā, Polijā, Latvijā, Bulgārijā, Serbijā. ZIP piedalās projektā kā vieni no zaļajiem un tehniskajiem partneriem.

→ ZAĻĀ PĀREJA KULTŪRAS JOMĀS: padarīt ilgtspējību par galveno tēmu profesionāļiem, nodrošinot tehnisko infrastruktūru, protokolus un prasmes.

→ ZAĻĀS SABIEDRĪBAS IESAISTE KULTŪRĀ: iesaistīt Eiropas pilsoņus mākslas procesos, veicināt kritisko domāšanu un padarīt pieejamu zinātnisko informāciju par klimata pārmaiņām.

Projekta laikā taps:

→ GREEN E.Th.I.Cs Dzīvā Spēle: interaktīva teātra izrāde par vides jautājumiem, kas izmanto skatuves mākslu, lai veicinātu kritisko domāšanu un iesaista sabiedrību satura veidošanā, padarot to par aktīvu pilsoniskās darbības daļu. Spēle ir izstrādāta 3 formātos: Dzīvā, Galda un Tiešsaistes spēle. Tas nozīmē, ka skatītāji kļūst par aktīviem līdzdalībniekiem teātra izrādē un spēj mainīt izrādes gaitu.

→ Riteņa darbināts teātris: prototips, kas var pilnībā darbināt skatuvi ar koģenerācijas sistēmu, ko darbina skatītāji minot velosipēdus, kas paaugstina dalībnieku izpratni par līdzilgtspēju, izmantojot pieredzes pieeju. Tas nozīmē, ka braucot ar riteni skatītājiem tiek dots izmēģināt saražot elektrību teātra izrādei.

Lai uzzinātu vairāk un izmēģinātu spēli pats – apmeklē projekta mājaslapu: https://greenethics.eu/ 

Kā arī pieseko: Instagram/Facebook @greenethics.eu

Šis projekts ir finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (raksts) atspoguļo tikai autora uzskatus, un Komisija nevar būt atbildīga par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.