Ir noslēdzies Erasmus+ finansētais projekts “Blue libraries”. Pateicamies projekta koordinatoriem – The public library of Klaipėda City Municipality (Lietuva) un Norvēģijas partneriem Ocean Industry Forum Oslofjord (Norvēģija) par sadarbību 2 gadu garumā.

Projekta mērķis bija izprast zilās ekonomikas potenciālu Baltijas jūrā un attīstīt ilgtspējīgu jauniešu uzņēmējdarbību tieši šajā jomā. Projekta ietvaros norisinājās vairāki pasākumi uz kuriem laipni bija aicināti jaunieši, pasniedzēji un citi interesanti.

Latvijā, 2023. gada 19. oktobrī, noritēja seminārs un darbnīca, kuras laikā jauniešiem bija iespēja izgatavot savu zilās ekonomikas uzņēmuma biznesa plānu. Par pasākumu Liepājā vairāk var izlasīt šeit: https://www.inovacijuparks.lv/zip-isteno-eiropas-komisijas-finansetu-projektu-blue-libraries/

Lietuvā, 2024. gada 14. martā, mūs sagaidīja vebinārs Klaipēdas “Ažuolynas” ģimnāzijā, kurā piedalījās: ilgtspējīgas kuģošanas eksperte Agnese Zvirbule (Norvēģija), Klaipēdas universitātes pētniece un “Inobiostar” direktore Dr. Tatjana Paulauskienė (Lietuva), sabiedriskais aktīvists Deivis Bilkštis (Lietuva), “Dreamspot.lt” pārstāve Ieva Skovronskienė (Lietuva) un projektu vadītāja, bibliotēku kultūras projektu administratore Birutė Andrauskaitė (Lietuva). Pasākums bija veltīts tieši jauniešu uzņēmējdarbībai zilajā ekonomikā, iezīmējot nozīmīgu posmu ceļā uz ilgtspējīgu attīstību un inovācijām zilajā ekonomikā.

Pēdējo konferenci noslēdzām 2024. gadā. 18. martā Oslo, Norvēģijā. Konferences laikā mūsu nodibinajuma pārstāvji nostiprināja tālākas attiecības ar Lietuvas un Norvēģijas projekta pārstāvjiem. Kā arī profesors Jozefs Nolls no Oslo universitātes atvēra diskusiju par zilās ekonomikas, jo īpašu tehnoloģiju attīstību Norvēģijā. 

– Agnese Zvirbule

Jozefs Nolls –

Esam ļoti pagodināti, ka mums ir bijusi iespēja piedalīties šajā projektā, jo esam ieguvuši neizmērami daudz zināšanu un sadarbības saiknes partnervalstīs. 

Lai arī projekts “Blue libraries” ir noslēdzies, zilā ekonomika nebeidzas nekad, tā ir pat daudz klātesošāka nekā var šķist sākumā. Šis projekts bija paredzēts, lai pievērstu jauniešu uzmanību, palīdzētu izprast šīs ekonomikas potenciālu un audzētu ilgtspējīgu jauniešu uzņēmējdarbību zilās ekonomikas jomā. Savukārt pēcprojekta gaitām un neizsīkstošajam turpmākajam darbam varat sekot līdzi mājaslapā https://www.biblioteka.lt/bluelibraries/.

Ja lasot ir radusies vēlme iepazīt zilo ekonomiku padziļinātāk, iesakām izlasīt visu ap un par zilo ekonomiku, un kā uzsākt uzņēmējdarbību šajā jomā projekta laikā izveidotajā bukletā: https://drive.google.com/file/d/15PIby0FQCF3-aToteJZhgHvtiuQxJirE/view?usp=drive_link

Projekts tapis pateicoties Eiropas Savienības Erasmus+ finansējumam.

Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas komanda, Oslo, 2024.