Nodibinājums „Zinātnes un inovāciju parks” jau iepriekš strādājis pie projekta „Autonoms autoserviss” izstrādes Dānijā. Šobrīd mērķis ir aktualizēt projekta realizāciju arī Latvijā, jo arī pie mums telpu neesamība īslaicīgiem remontdarbiem ir aktuāla problēma. Ar prieku paziņojam, ka ideja ir apstiprināta projekta KInGS („Kurzemes inovāciju granti studentiem”) 5. cikla virzienā „Start – up skola”, ko apņēmīgi risina trīs puiši – Kristaps, Emīls un Jānis – komandā Dot24.

Auto ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa lielai daļai iedzīvotāju. Tas ir vairāk nekā pārvietošanās līdzeklis – tā ir personīgā skatuve, kur var dziedāt, cik skaļi vēlies, tā ir vieta sirsnīgām sarunām, jaunām iepazīšanām un varbūt pat zvaigžņotām snaudām pie dabas. Tādēļ ir svarīgi saprast sava auto raksturu un tā apkopes iespējas. Šeit palīgā nāk KInGS studentu komanda, kas izstrādā lielisku projektu cilvēkiem, kam patīk remontēt un iedziļināties savā auto mehānikā.

Studenti sapratuši, ka ir gana daudz autoservisu un mehāniķu, tomēr pietrūkst vietas, kur pašam darboties, pamācīties. Ne visiem īpašumā ir pieejamas garāžas vai lauku sētas, kur aizbraukt pastrādāt, tāpēc lielisks risinājums – publiski koplietojama garāža īslaicīgiem remontdarbiem. Komanda izstrādā aplikāciju, kas darojas kā pašapkalpošanās serviss, piedāvājot kā telpu, tā arī nepieciešamos instrumentus auto apkopei.

Sekot līdzi komandas sasniegumiem un projekta virzībai vari: https://inovacijugranti.lv/