2021. gadā tika uzsākts forums „Mana nākotnes pilsēta”, kas aicina jauniešus sniegt savu skatījumu un idejas Liepājas pilsētvides attīstīšanā. Ņemot vērā globālos apstākļus, daļa šī foruma norisinās attālināti, un izaicina darba komandu veikt jaunus risinājumus. Nodibinājums „Zinātnes un inovāciju parks” aktīvi iesaistās projekta realizēšanā un sniedz palīdzību ar tehniskajiem risinājumiem, to skaitā projekta mājas lapas strukturizēšanu un pārvaldi un virtuālo spēli.

Kā viens no jaunākajiem risinājumiem ir virtuālās kāršu spēles „Izspēlē vidi pilsētā” izveide. Spēles mērķis ir tās dalībniekiem izveidot savu virtuālo pilsētu, kura atbilst noteiktiem principiem un vērtībām, par ko vienojušies komandas dalībnieki. Spēli veido kāršu komplekti, kas sadalīti pa pilsētas un stratēģiju kārtīm. Attiecīgo kāršu izvēle noslēgumā nosaka punktu skaitu un spēles uzvarētājus. Šī spēle ļauj izmēģināt, kā mūsu pieņemtie lēmumi veicina dažādas izmaiņas pilsētā.

Foruma „Mana nākotnes pilsēta” nākošā kārta notiks 2022. gada martā, kad savas idejas prezentēs pamat skolēni, izmantojot sākumskolas un pirmsskolas izglītības audzēkņu radītos darbus. Tālāk, pēc saviem ieskatiem, tie tiks modificēti un papildināti, veidojot savu ideju 3D modeļus. Pasākumu organizēs un moderēs LiepU studenti.

Vairāk par foruma norises plānu: www.lnf.lv/liepajas-jauniesu-forums-mana-nakotnes-pilseta/

Vairāk par pašu projektu un tā gaitu varat lasīt iepriekšējā rakstā.